What we do

Alfa Lipoik Asit Tedavisi

Alfa lipoik asit bir antioksidandır ve vücut tarafından doğal olarak üretilen bir bileşiktir. Kanseri tedavi etmek ve kanserden korunmak, diyabet, diyabetik nöropatiler, HIV / AIDS ve karaciğer hastalıklarını tedavi etmek amacıyla alfa lipoik asit desteği alınabiliyor. Enerji üretiminde çok önemli bir rol oynayan alfa lipoik asit, güçlü bir antioksidan gibi davranır ve tümör hücreleri üzerine apoptotik (programlı hücre ölümü) etkisi olduğu iddia edilmektedir.

Antioksidan

Laboratuvar çalışmaları alfa lipoik asitin antioksidan etkisini doğrulamaktadır. Canlılarda hücresel düzeyde gerçekleşen kimyasal süreçler, oksijen radikalleri adı verilen atık maddelerin oluşumuna neden olur. Hem vücut tarafından üretilen hem de gıdalarla aldığımız antioksidan özellikli bazı maddeler bu atık maddeleri ortamdan uzaklaştırır, nötralize eder ve dönüştürürler. Yaşamın devamı için antioksidan maddelerin ve sistemlerin gerekliliği tartışmasızdır.

Ayrıca Alfa Lipoik Asit antioksidan olarak güçlü bir bileşen olduğu için etkili bir cilt koruyucudur. Bu özelliği ile hücre ölümlerini yavaşlatır, kırışıklık görünümünü azaltır ve cildinizin daha uzun süre genç kalmasını sağlar.

Anti Aging

Cildi yenileme ve gençleştirme özelliğiyle ön plana çıkan Alfa Lipoik Asit metabolizmayı hızlandırarak yaşlanmayı geciktirir, kırışıklıkların önlenmesinde yardımcı olur ve yaşlanma belirtilerini yavaşlatır. Oksijen tüketimini arttırarak hücre içi yaşlanma parametrelerini kısıtlar.

Vücuttaki glukozun zararlarını azaltarak yaşlanma sürecini uzatır. E ve C vitaminlerinden daha etkilidir. Alfa Lipoik Asit cildin yüzeyine ve cilt zarına nüfuz edebilir. Bu özelliği ile bu bileşen cilt hücresinin hem içinde hem de dışında yarar sağlayabilir.

Bunun yanısıra Alfa Lipoik Asit stress, alkol gibi sebeplerden oluşan cilt hasarlarına veya foto yaşlanmaya (güneş ışığına bağlı cilt yaşlanması) karşı da koruma sağlayarak, cilt dokusunun da düzelmesine yardımcı olur.

alfa-lipoik-asit-nedir